۱۳ اشتباه که سایت شما را به نابودی نزدیک می کند

:share

Untitled-1-520x245

هیچگاه فراموش نکنید که وب سایت شما انعکاس مستقیمی از وضعیت و تجارت شماست.اگر توجه کنید روز به روز هزاران سایت به دنیای مجازی اضافه می شوند و از آن طرف بسیاری از سایت ها از دنیای مجازی خداحافظی می کنند. امروزه بسیار مهم است که با راه اندازی وب سایت استاندارد همانند یک قایق کوچک در دریایی بزرگ به فراموشی سپرده نشویم.

وب سایت شما می تواند برای بسیاری از کاربران همچون فرم تخمین ارزشی باشد که با یک نگاه چند ثانیه ای دیدگاه کاربران را به سمت خود عوض کند. با یک طراحی جذاب و شیک می توانید نشانگر ارزش زیاد محصولات و خدمات خود باشید.
آیا وب سایتتان در کدام دسته قرار دارد؟
آیا وب سایت شما با یک نگاه اول جذاب و حرفه ای به نظر می رسد؟
آیا طراحی وب سایت شما ارزش خدمات و محصولاتتان را افزایش می دهد؟
در این مقاله به شما کمک خواهم کرد که ۱۳ اشتباهی که بسیاری از مدیران سایت ها به آنتوجه زیادی ندارند را توضیح دهم ، پس تا پایان مقاله با من باشید.

۱-    عدم انتخاب صحیح نام سایت
در این چند سال بسیار با این مسئله برخورد کرده ام که افراد ، سرمایه های زیادی را برای سایت خود اختصاص داده اند ولی به هیچ عنوان به مسئله انتخاب صحیح و درست نام سایت توجهی نداشته اند. به اعتقاد من یکی از مهمترین عوامل موفقیت بسیاری از سایت های دنیا انتخاب درست نام سایت بوده است.
به این نکته توجه کنید که هر چقدر نام سایت کوتاهتر و با معناتر  باشد همیشه در ذهن کاربران خواهد ماند. کمتر از مخفف برای نام سایت خود استفاده کنید و اگر مجبور به استفاده از حروف مخفف در نام سایت خود شدید ، سعی کنید که کوتاه باشد.

۲-    انتخاب نادرست میزبانی وب ( Hosting )
بسیار مهم است که فضای اینترنتی سایت خود را از کجا خرید می کنید. زیرا عدم انتخاب درست شرکت های فروش و خدمات Host ، می تواند خسارت های غیر قابل جبرانی را برای شما بوجود  آورد.شاید سوال کنید چه خساراتی… ؟ طبق آخرین تحقیقات اولین و مهمترین مسئله برای کاربران اینترنتی سریع باز شدن وب سایت مورد نظرشان است. یکی دیگر از مشکلات عدم انتخاب صحیح شرکت های خدمات وب هاستینگ قطع و وصل شدن سرور است زیرا  قطع و وصل شدن زیاد یک سایت بسیاری از کاربران را فراری خواهد داد.

۳-    غیر اصولی بودن طراحی گرافیکی سایت
همانطور که در ابتدای مقاله گفتم یک طراحی جذاب و حرفه ای اعتبار کسب و کارتان را دو چنان خواهد کرد. اگر به تمامی سایت های موفق دنیا سری بزنید مطمئن خواهید شد که گرافیک ساده و جذاب ولی حرفه ای در تمامی سایت ها گویای این بحث است. برای شما بسیار مهم باشد که طراحی گرافیک سایت خود را به هیچعنوان با حجم بالا طراحی نکنید. به شما توصیه می کنم که طراحی با کیفیت و حجم بالا را فدای جذاب بودن آن نکنید زیرا همانطور که گفتم کاربران سایت ها به دنبال زود باز شدن صفحات هستند.
پیشنهاد می کنم که از پس زمینه هایی که حواس کاربران را پرت می کند استفاده نکنید و بیشتر به فکر جذب کاربر سایت خود جهت معرفی کسب و کارتان باشید.

۴-    کپی برداری از محتوای سایت
اهمیت محتوای متن در یک وب سایت بسیار مهم است و به تمامی مدیران سایت ها توصیه می کنم که برای تمامی صفحات سایت خود ساعت ها وقت خود را برای تهیه متن مناسب صرف کنند. در طول این چند سال بسیار دیده شده که برخی مدیران با کپی برداری از محتوای دیگر سایت ها برای استفاده و درج آن در صفحات سایت خود استفاده می کنند. استفاده از چنین روش هایی نه تنها اعتبار کسب و کار خود را کاهش خواهند داد بلکه به موتور جستجوی گوگل کمک خواهند کرد که سایتشان  در لیست سیاه نتایج گوگل قرار بگیرد.
شرکت گوگل در متد جدید خود سایت هایی که قانون کپی رایت را رعایت نکنند را در لیست سیاه خود قرار می دهد.

۵-    برخورد با صفحات ناقص
تصور کنید که بعد از مدت ها محو بازدید از سایت مورد علاقه خود هستید و پس از کلیک بر روی یکی از صفحات سایت ، ناگهان به کلمه آشنای (( این صفحه در حال ساخت می باشد )) برخورد کنید.در آن لحظه چه حسی دارید و با خود چه می گویید؟
بسیار مهم است که تمامی صفحات سایت شما برای کاربران آماده و مهیا باشد البته به هیچ عنوان نمی گویم که ساخت چنین صفحاتی بسیار بد است ولی داشتن چنین صفحاتی در سایت خود که بسیار مدت دار است لطمه بزرگی به اعتبار شما خواهد زد. سعی کنید کمتر چنین صفحاتی در سایت خود داشته باشید و یا توصیه می کنم مدت زمان بالا بودن چنین صفحاتی در سایت خود را کمتر کنید.

۱۰ نکته برتر مالی برای خانم‌ها
باز کن

۶-    استفاده زیاد از متن و جمله های متحرک
به اعتقاد من دوران استفاده از متن و جمله های متحرک زیاد در سایت تمام شده است ولی باز هم به ندرت با چنین سایت هایی برخورد کرده ام. سعی کنید در سایت خود از متن و جمله های متحرک زیاد استفاده نکنید زیرا کاربران تمرکز خود  را برای مشاهده دیگر خدمات معرفی شده درسایت به هم خواهد زد.

۷-    عدم درج اطلاعات تماس
اگر سایت شما هیچ کم و کسری نداشته باشد ولی هیچگونه شماره تماس و یا آدرس ایمیل و آدرس پستی در آن درج نکرده باشید موفق خواهید بود؟ سایت های بسیاری دیده شده که در قسمت “تماس با ما” هیچگونه مشخصات برای تماس درج نگردیده است. توصیه می کنم در قسمت  “تماس با ما” آدرس شرکت و یا آدرس پستی خود را وارد کنید زیرا اکثر کاربران در صورت عدم مشاهده آدرس به هیچ وجه به شما اعتماد نخواهند کرد.

۸-    غیر استاندارد بودن فونت و سایز قلم
سعی کنید که از فونت هائی همچون Tahoma , Arial در سایت خود استفاده کنید زیرا چنین فونت هایی در اکثر رایانه های دنیا وجود دارند و کاربران برای مشاهده سایت خود به مشکل بر نخواهند خورد. سایز محتوای سایت بسیار مهم است زیرا نباید نه زیاد بزرگ و نه زیاد کوچک باشد. توصیه می کنم که اکثر سایز نوشته های خود را یکنواخت انتخاب کنید که کاربران برای مشاهده سایت به مشکل برنخورند.

۹-    استفاده بیش از حد انیمیشن های متحرک
یکی دیگر از اشتباهاتی که برخی از مدیران سایت ها به آن می پردازند استفاده بیش از حد انیمیشن های متحرک در سایت است. برخی مدیران خیال می کنند که استفاده زیاد از انیمیشن های متحرک در سایت ، جذابیت وب سایت را دوچندان می کنند که سخت در اشتباهند. هرچه سایت ساده تر باشد ، مدت استفاده کاربران از سایت شما بیشتر خواهد شد.
۱۰-    استفاده از موسیقی در سایت
مطمئن باشید که استفاده از موسیقی در وب سایت ، کاربران را آزار خواهد داد البته برای آن دسته از مدیران سایت که علاقه به درج موسیقی در سایت خود را دارند بگویم  به شرطی که خود کاربر بتواند موسیقی وب سایت را کنترل کند نه تنها ضرر ندارد بلکه کاربران این روش را دوست خواهند داشت  زیرا خود می توانند آهنگ مورد علاقه خود را انتخاب و صدای آن را کم و زیاد کنند.

۱۱-    عدم سازگاری با مرورگرها
توصیه من به شما این است که بعد از طراحی وب سایتان آن را حتما در تمامی مرورگرها  مورد آزمایش قرار دهید. اگر توجه کنید بعضی از سایت ها که تعداد آنها هم کم نیست ، چیدمان گرافیکی و محتوای سایت  در هر مرورگری متفاوت است. بعضی از طراحی و برنامه نویسی ها در یک مرورگر درست نشان داده می شود و در یک مرورگر  دیگر نام منظمی کاملا مشخص است که این مشکلات تاثیر فراوانی برای کاربران سایتتان به دنبال خواهد داشت. معروفترین مرور گر ها اینترنت اکسپلورر ، موزیلا ( فایرفاکس ) ، گوگل کروم و اپرا می باشد.

۱۲-    عدم استفاده از متاتگ در سایت
به اعتقاد من متاتگ ، یکی از هویت های اصلی یک سایت می باشد که بسیاری از موتور جستجو گرهای دنیا بر اساس متاتگ ها محتویات یک سایت را شناسائی و ذخیره می کنند.
فراموش نکنید که متاتگ های اصلی سایت را در وب ساییتان استفاده کنید. مهمترین متاتگ ها را به شما معرفی می کنم.

<title>در این قسمت عنوان سایت را بنویسید</title>
NAME=”keywords” CONTENT=”در این قسمت کلمات کلیدی خود را بنویسید”
NAME=”description” CONTENT=” در این قسمت توضیح مختصری از سایت را بنویسید”>

۱۳-    تصاویر با حجم زیاد
استفاده از تصاویر  با حجم بالا کاربران را فراری می دهد زیرا باز شدن یک وب سایت بستگی به سبک بودن تصاویر ، محتوا و گرافیک دارد . سعی کنید از تصاویر سبک استفاده کنید و اگر تصاویر شما با حجم بالاست توسط برنامه هایی همچون Photoshop حجم آن ها را به ۷۲ DPI تغییر و در وب سایتتان استفاده کنید.

در آخرتوصیه می کنم حتما وقتی را برای ارزیابی وب سایتتان قراردهید و با مشاوران و متخصصین در این امر مشورت کنید و درآن تغییراتی اصولی به اجرا درآورید پیش از آنکه برای تبلیغات آن وقت وپول خود راصرف کنید.

ترفندگرام

ترفندگرام

ترفندگرام بعد از تولد تلگرام ایجاد شد و بنا بر آن نهاد تا روش های نوین برای افزایش اعضای کانال ها ایجاد کند سپس فعالیت را به اینستاگرام و کسب درآمد از این شبکه ها نیز گسترش دادیم و روز به روز سعی در آن داریم تا با آموزش ها و خدمات بیشتر با قیمت های معقول در خدمات هم وطن های خود باشیم

مارا در تلگرام دنبال کنید .

مارا در اینستاگرام دنبال کنید .

مارا در تلگرام دنبال کنید .

مارا در اینستاگرام دنبال کنید .

چند نکته قبل از ارسال دیدگاه :

 تمامی دیدگاه ها قبل از انتشار عمومی توسط کارشناسان سایت بررسی خواهند شد.

 دیدگاه هایی که جنبه تبلیغاتی داشته باشند تایید نخواهند شد.

 آدرس سایت ، مشخصات مدیریت و… در متن دیدگاه حذف خواهند شد.

 دیدگاه هایی که به زبان انگلیسی باشند تایید نخواهند شد.

 دیدگاه هایی که حاوی توهین ، تهدید یا… باشند تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *