راهکارهایی برای ایجاد کسب و کار موفق در شبکه

:share

internet-marketing-2-520x245

 

چگونه می توانید به عنوان صاحب یک کسب و کار کوچک فعالیت تأثیر گذاری در شبکه داشته باشید؟

اگر به تازگی کسب و کار کوچکی را راه اندازی کرده اید، احتمالاً هنوز درباره فعالیت در شبکه فکر نکرده اید، یا اینکه به فعالیت در این زمینه تمایلی ندارید و یا در این باره به اندازه کافی اطلاعات کسب نکرده اید. با این حال پرداختن به این موضوع بسیار حائز اهمیت است، زیرا با استفاده از شبکه می توانید میزان دانش و آگاهی خود را افزایش دهید،  فرصت های بیشتری در پیش روی شما قرار می گیرد و یا از نظر شخصی با رشد قابل توجهی مواجه می شوید.

متوجه ارزشی که فعالیت در شبکه  برای یک کسب و کار کوچک دارد، باشید. یک کسب و کار کوچک همانند یک ماهی بسیار کوچک در یک دریای پهناور است. فعالیت در شبکه به شما کمک می کند که بخشی از این دریای بزرگتر باشید و این امر هنگامی رخ می دهد که کسب و کار خود را با فعالیت در شبکه به نمایش بگذارید و آن را به افراد بیشتری نشان بدهید. و بدون شک شبکه همواره فرصت های شغلی  کسب و کار کوچک شما را افزایش می دهد. و این کار را از طریق ملاقات با افراد جدید، برقراری ارتباط با دوستان قدیمی، یافتن ایده های جدید و برقراری ارتباط با استادان و بزرگان، و برخورداری از پشتیبانی و حمایت کافی انجام می دهد.

استفاده از فرصت های شبکه های زندگی واقعی و شبکه های آنلاین را در نظر بگیرید: در صورت امکان از هر دو مورد استفاده کنید، زیرا باعث افزایش میزان پوشش شما خواهد شد. با استفاده از شبکه های آنلاین دیگر مجبور نیستید سفر کنید اما می توانید به سر تا سر جهان دسترسی داشته باشید. شبکه های زندگی واقعی تعداد تماس های شخصی را افزایش می دهد.

سعی کنید برای برخورد با هر شرایطی آمادگی لازم را داشته باشید: یکی از مهم ترین دلایلی که باعث می شود افراد از فعالیت در شبکه اجتناب کنند، این است که نمی دانند باید چه بگویند و یا چه کاری را انجام بدهند. با این وجود فعالیت در شبکه با فعالیت در مهمانی های شبانه متفاوت است. در مهمانی های شبانه شما مجبور نیستید تمام شب را فقط با یک نفر بگذرانید، در طول مهمانی در اطراف خانه می گردید و با افراد مختلفی مکالمه می کنید. قرار نیست در طول مهمانی فردی را به کناری بکشید و او را در تمام طول شب در آغوش بگیرید و تمام وقت خود را با او بگذرانید. در این صورت مطمئناً فردی به سراغ شما می آید و به شانه شما ضربه می زند. آمادگی که مد نظر ما است باید شامل موارد زیر باشد:

برای خود یک کارت ویزیت مناسب چاپ کنید: اسم، آدرس، اطلاعات تماس، خلاصه ای از کسب و کار و هر گونه اطلاعات کوتاه و مرتبط با کسب و کار خود را بر روی کارت حک کنید. مهم ترین نکته این است که فراموش نکنید که همواره در هر مکانی که هستید به اندازه کافی کارت ویزیت به همراه داشته باشید.

با استفاده از چند جمله کوتاه و مثبت به بهترین نحو درباره کسب و کار خود به طور خلاصه توضیح بدهید: هرگز از این جملات به عنوان فرصتی برای فروش محصولات استفاده نکنید. تمام چیزی که در این مرحله به آن نیاز دارید افزایش میزان ارتباطات و برانگیختن کنجکاوی مخاطبان است.

با این راهکارها حقوق تان را دو برابر کنید!
باز کن

سعی کنید همواره متوجه این مطلب باشید که به چه دلیل از شبکه استفاده می کنید: آیا قصد دارید کسب و کار خود را گسترش بدهید، از حمایت بیشتری برخوردار گردید، با اساتید و بزرگان بیشتری در تماس باشید، و یا ایده های بیشتری به دست آورید؟ از این طریق می توانید جهت گیری مشخصی را برای کسب و کار خود در نظر بگیرید، به جای اینکه در سردرگمی باقی بمانید و از این شاخه به آن شاخه بپرید.

سعی کنید همواره حسن انتخاب داشته باشید: با این که فعالیت در شبکه برای کسب و کارهای کوچک اهمیت دارد، زمانی که صرف این گونه فعالیت ها می شود نیز از ارزش بسیار بالایی برخوردار است. شرکت در رخدادهایی که از نظر شما بهترین رخدادهای ممکن به نظر می رسند، شما را قادر خواهد ساخت تا به اهداف خود در کسب و کار دست یابید. تاریخ این گونه رخدادها و مراسم ها را در تقویم خود یادداشت کنید و به هر فردی  که قرار است همراه با شما در آنها حضور یابد، در صورت لزوم به اندازه کافی اطلاعات بدهید. لزومی ندارد که راه بیفتید و در هر مراسمی که در شبکه ارتباطی تان برگزار می شود، شرکت کنید. بهتر است فقط در رویدادهایی شرکت کنید که ارزش وقت گذاشتن داشته باشند. به منظور تشخیص بهترین و مناسب ترین مراسم ها و کنفرانس ها همواره به اندازه کافی تحقیق کنید.

اطرافیان خود را فقط به خاطر خودشان دوست داشته باشید، نه به خاطر فرصت هایی که در اختیار شما قرار می دهند: اگر با افراد به خاطر ارزش وجودیشان ارتباط برقرار کنید، با واکنش بهتری از سوی آنها روبرو خواهید شد. هنگامی که با آنها صحبت می کنید  در صحبت هایتان علاقه خود را به آنها و داستان های شخصی شان نشان بدهید. مراقب باشید که از جملاتی استفاده نکنید که بر خلاف اعتقادات آنها باشد و یا از نظر آنها توهین آمیز به نظر برسد. سعی کنید با آنها رفتار دوستانه و محبت آمیزی داشته باشید. بعد از اینکه توانستید ارتباط مستحکمی با طرف مقابل خود برقرار کنید و اعتماد او را جلب کنید، می توانید درباره کسب و کار نیز با او صحبت کنید و با او ارتباط کاری بر قرار کنید.

ارتباط خود را با افراد مشتاق و با افرادی که حس همکاری دارند، حفظ کنید: در صورتی که رابطه امیدوار کننده ای با فردی برقرار کرده اید، به گونه ای عمل کنید تا ارتباطتان با آن فرد قطع نشود. برای ادامه ارتباط منتظر آنها نمانید، بلکه خودتان پیگیری لازم را در این زمینه داشته باشید. سعی کنید طی ۴۸ ساعت بعد از برگزاری کنفرانس ها و یا نمایشگاه هایی که در آنها شرکت می کنید، با افراد مورد نظر خود رابطه بر قرار کنید. مواردی مانند ارسال یک ایمیل شاد و دوستانه، بر قراری یک تماس تلفنی سریع، و یا حتی ارسال یک نامه دوستانه می توانند ایده های مناسبی برای برقراری ارتباط با افراد مورد نظر و پیگیری اینگونه ارتباطات باشند.

ترفندگرام

ترفندگرام

ترفندگرام بعد از تولد تلگرام ایجاد شد و بنا بر آن نهاد تا روش های نوین برای افزایش اعضای کانال ها ایجاد کند سپس فعالیت را به اینستاگرام و کسب درآمد از این شبکه ها نیز گسترش دادیم و روز به روز سعی در آن داریم تا با آموزش ها و خدمات بیشتر با قیمت های معقول در خدمات هم وطن های خود باشیم

مارا در تلگرام دنبال کنید .

مارا در اینستاگرام دنبال کنید .

مارا در تلگرام دنبال کنید .

مارا در اینستاگرام دنبال کنید .

چند نکته قبل از ارسال دیدگاه :

 تمامی دیدگاه ها قبل از انتشار عمومی توسط کارشناسان سایت بررسی خواهند شد.

 دیدگاه هایی که جنبه تبلیغاتی داشته باشند تایید نخواهند شد.

 آدرس سایت ، مشخصات مدیریت و… در متن دیدگاه حذف خواهند شد.

 دیدگاه هایی که به زبان انگلیسی باشند تایید نخواهند شد.

 دیدگاه هایی که حاوی توهین ، تهدید یا… باشند تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *