آموزش ایجاد نظرسنجی در استوری اینستاگرام

:share

 اگر شما هم علاقه دارید که در استوری اینستاگرام خود نظرسنجی ایجاد کنید ، با ما همراه باشید و این مطلب را تا انتها مطالعه کنید …

آموزش ایجاد نظرسنجی در استوری اینستاگرام

نظرسنجی در استوری اینستاگرام

Instagram با اضافه کرن قابلیت Story به برنامه خود تحولی در اپلیکیشن خود ایجاد کرد. این قابلیت استقبال بسیار زیادی داشت و هم اکنون در سراسر دنیا از این قابلیت استفاده زیادی می شود. به دلیل استقبال زیاد از قابلیت استوری اینستاگرام، قابلیت های جانبی بسیاری نیز به این برنامه اضافه شد. برای مثال شما با استفاده از قابلیت استوری، امکان گذاشتن نظرسنجی استوری اینستاگرام را نیز خواهید داشت. تا کنون اینستاگرام امکان ایجاد دو نوع استوری را در اختیار کاربران قرار داده است. در این مطلب آموزش قرار دادن نظرسنجی استوری اینستاگرام معمولی و نظرسنجی استوری احساسات اینستاگرام را به شما به صورت گام به گام و تصویری آموزش می دهیم.

قابلیت نظرسنجی استوری اینستاگرام

شاید بسیار اتفاق افتاده باشد که در رابطه با موضوعی نظر دیگران را بخواهید اما دسترسی به نظر تمامی دوستانتان برای شما مقدور نباشد. و یا این موضوع برایتان جنبه سرگرمی داشته و می خواهید موضوع جالبی  را با دوستانتان به اشتراک بگذارید و از طرفی برای جالبتر شدن موضوع بازخوردی از آن موضوع را هم از طرف دیگران دریافت کنید. این امکان در اینستاگرام با ویژگی تحت عنوان نظرسنجی استوری اینستاگرام میسر شده است. برای گذاشتن نظرسنجی استوری اینستاگرام لازم است که بتوانید استوری بگذارید. در صورت نیاز می توانید آموزش گذاشتن استوری در اینستاگرام را از لینک مشخص شده پیگیری کنید. نکته دوم این است که نیاز است تا اینستاگرام خود را آپدیت کنید. چرا که قابلیت نظرسنجی استوری اینستاگرام در ورژن های قدیمی برنامه وجود ندارد. شما می توانید از طریق لینک زیر جدیدترین آپدیت اینستاگرام را برای گوشی خود به صورت مستقیم دانلود کنید.

 

دو نوع استوری در اینستاگرام وجود دارد که در ادامه مطلب آموزش هر دو نوع آن را در اختیار شما قرار می دهیم. در استوری نوع اول که استوری معمولی اینستاگرام است و با نام Story Polls معروف است شما قادر هستید تا تصویری را به عنوان استوری انتخاب کنید و پس از آن با طرح یک سوال و گذاشتن دو گزینه امکان انتخاب هر یک از این دو را به دیگران بدهید. در نهایت جواب ها با میزان درصدبندی قابل دسترس هستند. در استوری احساسات اینستاگرام که به نام اسلایدر ایموجی شناخته شده است دوستانتان امکان فراتری نسبت به استوری معمولی در اختیار دارند. در این نوع استوری دوستانتان می توانند میزان موافقت خود را با کم و زیاد کردن اسلایدر به شما بیان کنند.

مراحل گذاشتن نظرسنجی استوری اینستاگرام

در صورت آپدیت بودن برنامه اینستاگرام و همچنین توانایی استفاده از قابلیت استوری، شما می توانید نظرسنجی خود را بسازید. قابل ذکر است که قابلیت نظرسنجی استوری اینستاگرام تنها برای تصاویر در دسترس است و شما نمی توانید برای ویدئو و فیلم از آن استفاده کنید. برای این کار کافیست تا مراحل زیر را با ما طی کنید:

بروزرسانی خودکار و لایسنس نامحدود
باز کن

آموزش ایجاد نظرسنجی در استوری اینستاگرام

  1. در مرحله اول به بخش استوری در اینستاگرام رفته و تصویری را انتخاب کنید. از بالای صفحه علامت اول از سمت چپ که شبیه شکلک صورت است را انتخاب کنید تا صفحه جدیدی برای شما باز شود.
  2. در صفحه جدید باز شده که برخی امکانات اضافی همچون متن های از پیش تعیین شده، شکلک، زمان و … را در اختیارتان قرار داده است گزینه PoLL را انتخاب کنید.
  3. پس از انتخاب گزینه Poll در صفحه باز شده سوال خود را مطرح کنید. شما می توانید به جای سوال با ابتکار خود هر مطلب دیگری در این قسمت بنویسید سپس در بخش پایینی اگر مایل بودید بگذارید تا علامت Yes یا No باقی بماند و در صورت عدم تمایل با کلیک بر روی هر کدام متن مورد نظر را حذف کرده و متن جدید را اضافه کنید.
  4. سپس از بالای صفحه علامت Done را انتخاب کرده و از پایین صفحه نیز گزینه Your Story را بزنید تا استوری نظر سنجی شما ارسال گردد.

آموزش نظرسنجی احساسات اینستاگرام

نظرسنجی احساسات اینستاگرام جدیدترین قابلیت استوری در اینستاگرام می باشد که به تازگی به اینستاگرام اضافه شده است. گفتنی است که در صورتیکه اینستاگرام خود را به آخرین نسخه آپدیت نکرده باشید نمی توانید از این قابلیت استفاده کنید. برای آپدیت اینستاگرام می توانید از لینک آپدیتی که در ابتدای مطلب گذاشته بودیم استفاده کنید. نظرسنجی احساسات اینستاگرام که نوع خاصی از نظرسنجی استوری اینستاگرام است امکان بیشتری نسبت به نظرسنجی استوری اینستاگرام معمولی به شما می دهد. شما می توانید استوری خاصی را به اشتراک بگذارید و از کاربرانتان بخواهید که میزان رضایت خود و یا میزان احساس خود را نسبت به مطلب به اشتراک گذاشته شما بیان کنند.

فرق نظرسنجی احساسات با نظرسنجی استوری اینستاگرام معمولی در این است که در نظرسنجی معمولی کاربران فقط می توانستند یک نظر بدهند. یا سوال شما را تائید کنند و یا تکذیب، اما در اسلایدر ایموجی افراد می توانند میزان احساسی که به استوری شما دارند را بیان کنند. مراحل زیر گام های گذاشتن اسلایدر ایموجی را به شما نشان می دهد:

آموزش ایجاد نظرسنجی در استوری اینستاگرام

  1. در مرحله اول وارد بخش استوری اینستاگرام شوید. در صورتیکه تا کنون از استوری ایسنتاگرام استفاده نکرده اید می توانید از مطلبی که در رابطه با آموزش استوری اینستاگرام گذاشته ایم استفاده کنید. پس از انتخاب تصویر مورد نظرتان از بالای صفحه گزینه ای که شبیه شکلک صورت است را انتخاب کنید. این علامت در بالای صفحه قرار دارد. در این حالت صفحه ای مانند شکل ۱ برایتان نمایش داده می شود. از این صفحه علامتی که دور آن را خط کشیده ایم را انتخاب کنید.
  2. در مرحله دوم بایستی سوال خود را بنویسید. می توانید در این قسمت سوال هم طرح نکنید و یک جمله متناسب با احساس خود بنویسید. از لیست شکلک های موجود نیز یک شکلک که به احوال تصویر و متن نوشته شده مرتبط تر است را انتخاب کنید و گزینه Done را انتخاب کنید.

آموزش ایجاد نظرسنجی در استوری اینستاگرام

ترفندگرام

ترفندگرام

ترفندگرام بعد از تولد تلگرام ایجاد شد و بنا بر آن نهاد تا روش های نوین برای افزایش اعضای کانال ها ایجاد کند سپس فعالیت را به اینستاگرام و کسب درآمد از این شبکه ها نیز گسترش دادیم و روز به روز سعی در آن داریم تا با آموزش ها و خدمات بیشتر با قیمت های معقول در خدمات هم وطن های خود باشیم

مارا در تلگرام دنبال کنید .

مارا در اینستاگرام دنبال کنید .

مارا در تلگرام دنبال کنید .

مارا در اینستاگرام دنبال کنید .

چند نکته قبل از ارسال دیدگاه :

 تمامی دیدگاه ها قبل از انتشار عمومی توسط کارشناسان سایت بررسی خواهند شد.

 دیدگاه هایی که جنبه تبلیغاتی داشته باشند تایید نخواهند شد.

 آدرس سایت ، مشخصات مدیریت و… در متن دیدگاه حذف خواهند شد.

 دیدگاه هایی که به زبان انگلیسی باشند تایید نخواهند شد.

 دیدگاه هایی که حاوی توهین ، تهدید یا… باشند تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *